ERP from A to Z

 

راهکارها

 

 

برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP)

راهکار برنامه ریزی منابع سازمانی (ERP) که به شما پیشنهاد میکنیم، راه حل متفاوتی است. در حالی که بزرگ است، پیچیده نیست و با مدل کسب و کار شما و فرهنگ ایران زمین منعطف عمل خواهد کرد.

بیشتر...

مدیریت دارایی های فیزیکی (EAM)

اگر یک شرکت دارایی محور هستید باید بدانید به راهکاری بزرگتر از CMMS نیاز دارید. ما راهکار متفاوت مدیریت دارایی فیزیکی (EAM) را به شما پیشنهاد دهیم.

بیشتر...

مدیریت پروژه سازمان های بزرگ (EPM)

راهکار متفاوت ما می تواند پروژه های شما را با تمامی ارتباطات آن مانند خرید، قرارداد، منابع انسانی، مهندسی و ... تحت کنترل در آورده بطوریکه پروژه های خود را بروز و در لحظه مدیریت کنید.

بیشتر...

 

تازه ها

 

 


درباره دانا سیستم

شرکت دانا سیستم به منظور فعالیت در زمینه فناوری اطلاعات و بخصوص سیستم های جامع ERP تاسیس گردید.


شرکت دانش بنیان صنعتی

طی ارزیابی معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، شرکت دانا سیستم بعنوان یک شرکت دانش بنیان صنعتی برگزیده شده است. برای اطلاع از تسهیلات کلیک کنید.


پشتیبانی سریع و شبانه روزی

ما در دانا سیستم از یک برنامه کاربردی برای مرکز پشتیبانی استفاده می کنیم. طی این فرایند، پشتیبانی بسیار سریع و چابک شده است و بازخورد مشتری نیز پایش می گردد.

کارشناسان خلاق و با تجربه

دانا سیستم از کارکنان خلاق خود حمایت می کند و کارکنان نیز از کسب و کار و مشتریان پشتیبانی می کنند. میانگین بالای ده سال سابقه پیاده سازی سیستم کارکنان، ریسک پیاده سازی را کاهش داده است.

 

 

صنایع

 

 

پتروشیمی و پالایشگاه

با راهکار مدیریت دارایی ما، پتروشیمی ها و پالایشگاه ها قادر خواهند بود تجهیزات مهم و حیاتی وابسته به تولید پیوسته خود را در لحظه مدیریت کنند.  بکارگیری استانداردهای روز دنیا مانند PAS 55, ISO 14224 و ISO 55000, NORSOK از خصیصه های مهم این راهکار می باشد.

بیشتر...

تولید صنعتی

راهکار تولیدی که به شما پیشنهاد می کنیم همه روش های تولیدی معمول را مانند MTS, MTO, CTO, ATO, ETO, PTO و Repititive پشتیبانی می کند. شما با استفاده از این سیستم از قسمت های حسابداری بهای تمام شده آن لاین و موتورهای برنامه ریزی قوی لذت خواهید برد.

بیشتر...

مهندسی، تدارکات، ساخت و نصب

مدیریت اسناد و مدارک مهندسی، خرید اقلام، مدیریت پروژه بر مبنای استاندارد PMBOK و ارتباطات همه این قسمت ها با هم به شرکت هایی که در این حوزه فعالیت می کنند این قدرت را خواهد داد که ساختار هزینه ای و میزان پیشرفت پروژه را در هر لحظه کنترل و مدیریت کنند.

بیشتر...

عملیات حفاری

پیمانکاران حفاری خشکی و دریایی با استفاده از راهکار سیستمی ما قادر خواهند بود هم تجهیزات خود را مدیریت کنند و هم مدیریت پروژه و قراردادهای خود را در هر لحظه مدیریت کنند. ما برای حوزه حفاری، ساختاری جذاب جهت محاسبه بهای تمام شده چاه ها و سکشن ها ایجاد کرده ایم.  

بیشتر...

 

تغییر، ERP و سفر به سوی موفقیت

همه ما می دانیم که ERP را بعنوان یک بسته نرم افزاری معرفی می کنند که از ماژولهای مختلفی مانند مالی، انبار، خرید، مدیریت و برنامه ریزی پروژه ، مدیریت منابع انسانی و ... تشکیل شده و از طریق دیتا بیس واحد، اطلاعات بین ماژول های مختلف، به اشتراک گذاشته می شوند. ولی واقعیت چیز دیگریست. حتما می پرسید چرا!! این مقاله سعی در پاسخ دادن به این سوال می کند.

ERP از یک نیاز سازمانی آغاز می گردد. نیازی که با توجه به رشد تعداد پرسنل و حجم اطلاعات سازمان ایجاد می گردد و الزاما باید نگرشی متمرکز بر آنها داشت. مدیران ارشد با توجه به آینده ای که برای سازمان خود متصور هستند و همچنین برای اینکه کیفیت و سرعت تصمیمات خود را بالا ببرند، تمایل به پیاده سازی ERP پیدا می کنند.

پس از اینکه این نیاز تبدیل به یک تصمیم می گردد سازمان با چهار مرحله بسیار مهم مواجه خواهد بود.

اول ارزیابی استراتژیک: در این مرحله مدیران وضعیت جاری سازمان های خود را ارزیابی می کنند و سپس وضعیت مطلوب را نیز برای خود ترسیم خواهند کرد. معمولا در این زمان است که فرایندهای سازمان شناسایی می گردند و نقشه فرایندی سازمان مشخص می گردد. تحلیل زیرساخت ها، دانش و انعطاف پذیری نیروی انسانی بسیار مهم و حیاتی است.

دوم انتخاب نرم افزار: امروزه روش های متفاوتی برای انتخاب نرم افزار ERP وجود دارد. پرسشنامه های الکترونیکی در سایت های معتبر می تواند یکی از راه های محدود ساختن دایره فروشندگان نرم افزار در اولین مرحله باشد. سپس با تحلیل هایی که در مرحله قبل انجام شده بود می توان از شرکت های منتخب خواست که وضعیت مطلوب ترسیم شده را در قالب جلسات متناوب ارائه دهند. معمولا نرم افزارهایی توسط لایه تصمیم گیرنده سازمان انتخاب خواهد شد که کمترین شکاف را با فرایندهای سازمان داراست و از پشتیبانی مناسبی برخوردار است.

سوم پیاده سازی: این مرحله خود به مراحل دیگری شکسته خواهد شد. برنامه ریزی و سازماندهی تیم اجرایی در اولین گام انجام می شود. هر چقدر برنامه و تیم اجرایی براساس فرهنگ سازمانی و مبتنی بر واقعیت ها تدوین و انتخاب گردند، احتمال موفقیت بالاتر خواهد بود. در دومین گام مطالعه فرایندها آغاز می گردد. در این قسمت توجه به این نکته بسیار حائز اهمیت است که همه کاربران سازمان ها باید بینایی لازم را بر روی فرایندهای خود داشته باشند. ERP فقط مانند یک عینک عمل خواهد کرد. توصیه می گردد در این گام برای سرعت پیاده سازی تا حد امکان از مهندسی مجدد فرایندها جلوگیری گردد ولی این امر مستلزم این است که فرایندی بهینه در سازمان جاری باشند. گام های بعدی آموزش، تست و ارزیابی خواهند بود. در طول انجام کلیه مراحل بالا مدیریت تغییر و کنترل پروژه انجام می گردد و ممکن است بر اساس نیاز سازمان سفارشی سازی (Customization) نیز صورت پذیرد. مدیریت تغییرات نیز نیاز به شکسته شدن به مراحل دیگری خواهد داشت که در شماره های بعدی این ماهنامه توضیح داده خواهد شد (درک تغییر، برنامه ریزی برای تغییر، اجرا و نظارت بر تغییرات). گام آخر استفاده و بهره برداری از سیستم است که معمولا در چند فاز انجام می شود.

چهارم پشتیبانی: همانطور که تجهیزات نیاز به نگهداری و تعمیرات دارند، سیستم ERP نیز نیاز به بهبود، ارتقاء، مهندسی مجدد و توسعه خواهد داشت. شرکت های بسیاری بوده اند که پیاده سازی موفق داشته اند ولی بدلیل پشتیبانی و توسعه نامناسب شکست خورده اند.

اگر به موارد بالا موضوعاتی مانند "ماهیت چالشی پیاده سازی سیستم جدید"، "آمادگی روحی و روانی منابع انسانی"، "میزان تعامل و تضاد واحدهای سازمانی"، "ظرفیت هزینه کرد سازمان و پذیرش زمان طولانی پیاده سازی"، "درگیری کارکنان سازمان" و بسیاری موارد دیگر را اضافه کنیم، می توانیم دریابیم که چرا یک تعریف کوچک از ERP کار درستی نیست و این امر نیاز به شناخت وسیع خواهد داشت.

خوب است نگاهی به عوامل موفقیت برخی از شرکت ها داشته باشیم. مطمئنا برای کسب این تجربیات هزینه های زبادی تاکنون پرداخت شده و به معنای واقعی کلمه ارزشمند هستند.

  • در پیاده سازی های موفق، فعالیت ها به صورت دقیق و مبتنی بر واقعیت ها تعریف شده است.
  • در پیاده سازی های موفق، تعامل و همسویی کارکنان سازمان و دوری از تضادها و چالش ها منفی بسیار بارز بوده است.
  • در پیاده سازی های موفق، رهبری و مدیریت تیم معمولا ثابت بوده و تا حد امکان تغییر نکرده است.
  • پیاده سازی های موفق معمولا به زیرپروژه های قابل مدیریت جداگانه شکسته شده و در این حالت با وجود افزایش نیاز به هماهنگی، مدیریت منابع بهبود یافته است. استفاده از ابزارهای مدیریت پروژه توصیه می گردد.
  • تشخیص صحیح و بموقع مشکلات در طول فرایند پیاده سازی می تواند در حل آسان و کم هزینه آنها بسیار موثر باشد.
  • کمی کردن شاخص های فرایندی پیاده سازی و نظارت مداوم بر آن نیز بسیار نقش مهمی در موفقیت دارد.

همه مراحل ذکر شده در بالا جزیی از الزامات استقرار ERP در سازمان است ولی از همه آنها مهمتر، رضایت و وفاداری کارکنان و مدیران سازمان است که باید توجه ویژه ای به آن داشت.

 

 

می خواهید بیشتر بدانید؟

آیا درباره راهکارهای ما سوال دارید؟

در قسمت "تماس با ما" فرم مربوطه را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

تماس با ما

اخبار و رویدادها

آغاز همکاری رسمی با شرکت Credosoft

شرکت دانا سیستم موفق گردید همکاری رسمی خود را با شرکت Credosoft که یکی از معتبرترین شرکت ها در زمینه بازرسی فنی بر مبنای ریسک می باشد، آغاز و مجوز...

نسخه جدید نرم افزار IFS 10 رونمایی شد

شرکت IFS در اردیبهشت ماه 1397 از نسخه 10 خود رونمایی کرد. این نسخه با بیش از 500 قابلیت جدید در اولین Update، تغییرات عمده ای داشته است. مهم ترین...

تایید صلاحیت شرکت دانا سیستم در شورای عالی انفورماتیک

شرکت دانا سیستم موفق به اخذ گواهی رتبه بندی و احراز صلاحیت شرکت های انفورماتیکی شد. این مهم طی ارزیابی های متناوب از قراردادهای شرکت و بررسی توان انفورماتیکی شرکت...

نرم افزار IFS برترین راهکار مدیریت دارایی های صنعت نفت و گاز

برای ششمین سال متوالی سایت ارزیابی ARC Advisory سیستم برنامه ریزی منابع سازمانی IFS با بعنوان برترین ارائه کننده راهکار مدیریت دارایی های فیزیکی (EAM) در حوزه نفت و گاز...

دانا سیستم در کنفرانس بین‌المللی مدیریت پروژه

شرکت دانا سیستم بصورت فعال در کنفرانس بین‌المللی مدیریت پروژه واقع در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما حضور داشته و مدل بومی سازی شده خود را در...

دانا سیستم در کنفرانس آخرین یافته ها و تجربیات در تعالی مدیریت نگهداری و تعمیرات

شرکت دانا سیستم بصورت فعال در کنفرانس بین‌المللی آخرین یافته ها و تجربیات در تعالی مدیریت نگهداری و تعمیرات حضور داشته و تجربیات خود را در حوزه مدیریت دارایی فیزیکی...

دانا سیستم در همایش بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات

شرکت دانا سیستم در کنفرانس بین‌المللی همایش بین المللی مدیران فنی و نگهداری و تعمیرات واقع در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما بصورت فعال حضور داشته و...

اولین تجربه بین المللی دانا سیستم

شرکت دانا سیستم در اولین تجربه بین المللی خود با موفقیت پیاده سازی سیستم یکپارچه IFS برای شرکت ژئوفیزیک پاکستان در کشور پاکستان را به اتمام رسانید. پیاده سازی این...

دانا سیستم در همایش بین المللی پتروشیمی ایران

شرکت دانا سیستم در همایش بین المللی پتروشیمی ایران بصورت فعال حضور داشته و راهکار بومی سازی شده خود را در حوزه پتروشیمی و پالایشگاه و برنامه ریزی منابع سازمانی...

مصاحبه TOGY با مدیر عامل دانا سیستم

مجله معتبر بین المللی The Oil and Gas Year با مدیر عامل دانا سیستم مصاحبه ای داشته است که متن مصاحبه درج شده در مجله در زیر قابل مشاهده می...

برگزیده شدن دانا سیستم بعنوان شرکت دانش بنیان صنعتی

شرکت دانا سیستم پس از ارزیابی های بعمل آمده توسط معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری بعنوان شرکت دانش بنیان صنعتی شناخته شده است. ویژگی اصلی شرکت های دانش...

تماس با ما

در صورت نیاز به هرگونه اطلاعات در ارتباط با راهکارها و خدمات دانا سیستم می توانید از طریق قسمت تماس با ما و یا شماره تلفن ها و ایمیل زیر با ما در تماس باشید.

 آدرس دفتر تهران: تهران، خیابان ظفر، کوچه بامداد، نبش کوچه کبیری، پلاک 4، واحد 3 / کد پستی: 1911837614

22228158 (21) 98+

22256515 (21) 98+

آدرس دفتر کیش: جزیره کیش، بلوار ایران، مجتمع اداری پارس، بلوک11، واحد17 / کد پستی: 7941797976

            پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید                           صفحه لینکداین: